For the Referrers plugin to work, please create the page :wiki:referrers.

Rozdiely

Tu môžete vidieť rozdiely medzi vybranou verziou a aktuálnou verziou danej stránky.

Odkaz na tento prehľad zmien

sk:wiki:skratky [2013/04/05 21:23]
trazzy
sk:wiki:skratky [2013/04/05 21:46] (aktuálne)
trazzy
Riadok 14: Riadok 14:
   * BAN - Pravidlo, ktoré zakazuje hráčovi pripojiť sa do hry. Napríklad hráčovi môže byť zamietnutý prístup na server, pretože obchádzal/porušoval pravidlá/využíval bugy atd.   * BAN - Pravidlo, ktoré zakazuje hráčovi pripojiť sa do hry. Napríklad hráčovi môže byť zamietnutý prístup na server, pretože obchádzal/porušoval pravidlá/využíval bugy atd.
   * AOE/AoE - Skratka pre "Area of Effect". AOE je spell ktorý pôsobí na rozsiahlu zónu na zemi kde všetko v zóne dostáva damage, alebo priamo útočí na viacero cieľov.   * AOE/AoE - Skratka pre "Area of Effect". AOE je spell ktorý pôsobí na rozsiahlu zónu na zemi kde všetko v zóne dostáva damage, alebo priamo útočí na viacero cieľov.
 +  * Loot - súbor vecí, ktoré boss/hrdina upustí keď zomrie. 
   * Aggro - Aggro je termín používaný keď jedna alebo viac agresívnych nepriateľov má za cieľ niekoho z vašej skupiny (hrozí nebezpečenstvo útoku).   * Aggro - Aggro je termín používaný keď jedna alebo viac agresívnych nepriateľov má za cieľ niekoho z vašej skupiny (hrozí nebezpečenstvo útoku).
   * Beta - Beta je software ktorý je ešte stále "vo výrobe" a je vybraný na pár testov. Beta testing dovoľuje developerom nájsť problémy ktoré si mohli nevšimnúť a opraviť ich pred tým že hra oficiálne vyjde.   * Beta - Beta je software ktorý je ešte stále "vo výrobe" a je vybraný na pár testov. Beta testing dovoľuje developerom nájsť problémy ktoré si mohli nevšimnúť a opraviť ich pred tým že hra oficiálne vyjde.
Riadok 25: Riadok 26:
   * Faceroll - fráza používaná keď je niektorá class omnoho silnejšia od ostatných natoľko, že by sa dala hrať aj stláčaním náhodných tlačítok ( chodením hlavou po klávesnici :) )   * Faceroll - fráza používaná keď je niektorá class omnoho silnejšia od ostatných natoľko, že by sa dala hrať aj stláčaním náhodných tlačítok ( chodením hlavou po klávesnici :) )
   * HP - hit points. HP predstavujú číslo, ktoré určuje vaše herné zdravie. Po dosiahnutí nuly vaša herná postava zomrie.    * HP - hit points. HP predstavujú číslo, ktoré určuje vaše herné zdravie. Po dosiahnutí nuly vaša herná postava zomrie. 
-  * +  * CYA - skratka pre see you soon, v preklade uvidíme sa čoskoro. 
 +  * DND - skratka pre do not disturb, v preklade nerušiť. 
 +  * Boosting - metóda používaná na ľahšie levelovanie, napríklad v dungeonoch. Vysoký(zväčša najvyšší možný) level poberie aggro na všetky NPC a potom ich zabije (napríklad v group), XP sa potom rozdelí a profituje z toho hráš z najmenším levelom. 
 +  * Mighty/Hardcore - výraz používaný na označenie hráča/bossa, ktorý vyniká nad ostatnými v nejakom smere (herné znalosti, herné mechaniky atď..) 
 +  * (I)RL - (In) Real life. Reálny život. Príklad: Za 5 minút pôjdem jesť IRL. 
 +  * LoS - Line of Sight. Zóna, ktorá je zachytiteľná určitým spellom, vymedzuje presne ohraničenie textúr a rozsah spellu. Príklad: Nechcel som aby hráč A na mňa použil kúzlo Silence a tak som išiel za strom za LoS. 
 +  * Nerf - je to iný spôsob povedania, že niečo bolo oslabené (kúzlo,zbraň,armor). Príklad: Nerfli mi zbraň. Neútočí za 200 ale len za 120 :( . 
 +  * Ninja - hráč, ktorý zbiera loot bez povolenia/zbiera loot ktorý nie je určený preňho. 
 +  * Epic - predstavuje niečo epické. Zväčša časť výstroje/zbraň. Epické zbrane sú veľmi vzácne. 
 +  * Ragequit - Hráč, ktorého naštvala situácia/vec z hry opustí hru, bez akéhokoľvek vysvetlenia.